
To jednak nie wszystko. Przed „Szklanym Domem” działać będzie strefa cateringu z daniami regionalnymi oraz zaskakującymi smakami pizzą z Pizzerii Małomiasteczkowa, a w piątek odbędzie się spacer literacki śladami świętokrzyskich legend na szczyt góry Klonówki.
OTWARTE KSIĄŻKI- FESTIWAL SZTUKI I MEDIÓW
1 LIPCA - PIĄTEK
godz. 11:00 – spacer literacki śladami świętokrzyskich legend
godz. 16:00 – Grzegorz Rak
godz. 17:00 – wernisaż fotografii Jerzego Piątka
godz. 17:15 – prof. Zdzisław Jerzy Adamczyk, dr hab. Beata Utkowska, prof. UJK
godz. 18:00 – Jerzy Daniel
godz. 19:00 - „Pod niebem Żeromskiego impresje kieleckich literatów” - spotkanie z udziałem artystów ze Związku Literatów Polskich Oddział w Kielcach
2 LIPCA - SOBOTA
godz. 15:00 - Jacek Łukawski
godz. 16:00 - Katarzyna Berenika-Miszczuk (spotkanie z formie online z autorką)
godz. 17:00 - Beata Biały
godz. 18:00 - Janusz Leon Wiśniewski
godz. 20:00 - Katarzyna Żak
3 LIPCA - NIEDZIELA
godz. 15:00 – Pan Poeta
godz. 16:00 - Roman Czejarek
godz. 17:00 – Katarzyna Stoparczyk
godz. 18:00 – Agnieszka Krawczyk
godz. 20:00 – Ania Byrcyn
1 LIPCA 2022 - PIĄTEK
godz. 16:00 Grzegorz Rak
Spotkanie wokół nowej książki „Opowiadania nie tylko mazurskie” świętokrzyskiego pisarza i dramaturga poszukującego odpowiedzi na nurtujące go pytania o przyszłość oraz teatralnej premiery sztuki „Wielkanoc”.
miejsce: molo na Żeromszczyźnie
godz. 17:00 wernisaż wystawy Jerzego Piątka
Na wystawę składają się fotografie m.in. świętokrzyskich pejzaży, które od lat są znakiem rozpoznawczym artysty, członka Związku Polskich Artystów Fotografików, Świętokrzyskiego Towarzystwa Fotograficznego, współtwórcy Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.
miejsce: Galeria „Szklany Dom”
godz. 17:15 prof. Zdzisław Jerzy Adamczyk i dr hab. Beata Utkowska, prof. UJK
Spotkanie z wybitnymi badaczami twórczości Stefana Żeromskiego wokół właśnie wydanego pierwszego tomu pełnej edycji „Dzienników z lat 1882-1883, obejmujących ciekocki okres życia pisarza. Porozmawiamy o fragmentach, których zabrakło we wcześniejszych wydaniach i kluczu do opracowania kolejnych tomów.
miejsce: taras dworku Stefana Żeromskiego
godz. 18:00 Jerzy Daniel
Pisarz i wydawca, żeromszczak opowie o swojej nowej książce „Całym sobą” poświęconej Janowi Strożeckiemu, przyjacielowi ze szkolnej ławy Stefana Żeromskiego, która z kronikarską dokładnością opisuje losy chłopca z kieleckiego gimnazjum, którego los rzucił w daleki świat.
Godz. 19:00
„Pod niebem Żeromskiego impresje kieleckich literatów” - spotkanie z udziałem artystów ze Związku Literatów Polskich Oddział w Kielcach
Swoje utwory przedstawią: Romuald Bielenda, Anna Błachucka, Beata Kępińska, Grzegorz Kozera, Elżbieta Musiał, Elżbieta Jach, Irena Paździerz, Kazimiera Szczykutowicz, Władysława Szproch, Zofia Walas, Anna Zielińska-Brudek
Miejsce: taras dworku Stefana Żeromskiego
Wydarzenie towarzyszące:
godz. 11:00 - spacer literacki śladami świętokrzyskich legend
Spacer prowadzony przez przewodników sprzed sklepu ABC w Masłowie Drugim na szczyt góry Klonówki i Diabelski Kamień połączony z czytaniem legend świętokrzyskich, w tym oczywiście tych dziejących się na terenie i w okolicach gminy Masłów. Zapisy i informacje: 41 311 21 28, e-mail: szklanydom@maslow.pl
SOBOTA – 2 LIPCA
scena główna
godz. 15:00 Jacek Łukawski
Spotkanie z pisarzem, miłośnikiem i twórcą książek historycznych, fantastycznych i kryminałów. Będzie o fascynacji Chęcinami oraz kryminałach „Odmęt” i „Podszept”, które spotkały się z wielkim zainteresowaniem czytelników, którzy pokochali prokuratora Arkadiusza Painera.
godz. 16:00 Katarzyna Berenika-Miszczuk (spotkanie w formie online)
Pisarka i scenarzystka opowie o bestsellerowej "Tajemnicy domu w Bielinach", serii: diabelsko-anielskiej, „Kwiat paproci, czy „W lekarskim fartuchu”. Będzie też o Górach Świętokrzyskich i szeptuchach, ale i pierwszych książkach firmowanych przez własne Wydawnictwo Mięta.
godz. 17:00 Beata Biały
Dziennikarka i psycholożka, autorka bestellerów opowie o premierowej książce „Słońca bez końca. Biografia Kory”, która wzbudziła wielkie zainteresowanie czytelników i mediów. Porozmawiamy o składaniu obrazu Kory z rozmów z jej najbliższymi i nieznanych dotąd faktów z życia kultowej poetki i wokalistki zespołu Maanam.
godz. 18:00 Janusz Leon Wiśniewski
Spotkanie z jednym z najbardziej znanych i poczytnych polskich pisarzy wokół jego nowej książki „Gate”. Będzie też o kultowej „S@motności w sieci” oraz książkowych kontynuacjach, wpływie genetyki na życie człowieka i zaskakujących zakończeniach.
godz. 20:00
Katarzyna Żak – koncert „Miłosna Osiecka”
Liryczny, romantyczny, nostalgiczny. Po prostu miłosny. Usłyszymy m.in: „Małgośkę”, "Na całych jeziorach Ty", "Szpetni czterdziestoletni", "Okularnicy", "Weselne dzieci", "Siedzę w Mławie", "Wariatkę", "Balladę wagonową", ale też dwa nowe teksty Agnieszki Osieckiej, które aktorka dostała od Fundacji Okularnicy.
Wydarzenia towarzyszące:
godz. 15:00 – 21:00
strefa cateringu z daniami regionalnymi oraz zaskakującymi smakami pizzą z Pizzerii Małomiasteczkowa
NIEDZIELA – 3 LIPCA
scena główna
godz. 15:00 Pan Poeta
Kreatywna zabawa z bajkopisarzem. Przygotujcie dzieci na spotkanie, którego nie zapomną, wypełnione aktywnościami związanymi z poezją, bajką i zaskakującym podejściem do literatury dla młodych czytelników. Spotkanie zorganizowane we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Masłowie
godz. 16:00 Roman Czejarek
Spotkanie z autorem książek, dziennikarzem i prezenterem radiowym znanym choćby z kultowej audycji „Lato z radiem”. Porozmawiamy oczywiście o pracy w mediach i najnowszej książce „ Kultowe teleturnieje”, skarbnicy wiedzy np. o „Wielkiej grze”, „Idź na całość” czy „Familiadzie”.
godz. 17:00 Katarzyna Stoparczyk
Spotkanie z laureatką tytułu Mistrz Mowy Polskiej, dziennikarką radiową, wokół jej nowej książki „O tym jak mieć w życiu frajdę”. Będzie o poszukiwaniu autorytetów, otwieraniu się rozmówców, złotych myślach, byciu sobą i recepcie na to, co zrobić, by mieć w życiu frajdę.
godz. 18:00 Agnieszka Krawczyk
Spotkanie z jedną z najbardziej lubianych pisarek z gatunku literatury kobiecej. Porozmawiamy o recepcie na udaną książkę, której bohaterowie potrafią wzbudzać emocje i których czytelniczki kochają bez reszty. Takich spotkamy choćby w powieściach: "Magiczne miejsce", "Dolina mgieł i róż", "Ogród księżycowy" i najnowszej "Uzdrowicielka".
godz. 20:00 Ania Byrcyn
Koncert wokalistki, zwyciężczyni „Debiutów” 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2021 roku. W „The Voice of Poland” urzekła nie tylko Edytę Górniak, ale też miliony widzów. Jej góralską charyzmę pokochali fani, którzy podczas festiwalowego koncertu usłyszą piosenki, które złożą się na debiutancki album.
Wydarzenia towarzyszące:
godz. 16:00 – 17:00
warsztaty literackie wokół książek Pana Poety zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Masłowie pełne radości i atrakcji zarówno dla dzieci jak i rodziców.
godz. 15:00 – 21:00
strefa cateringu z daniami regionalnymi oraz zaskakującymi smakami pizzą z Pizzerii Małomiasteczkowa